Końcówka pomiarowa do sondy stykowej

Precyzyjne sondy pomiarowe dla branży Automotive

 

Precyzyjna końcówka pomiarowa do sondy stykowej firmy Renishaw. Sonda służy do automatycznego pomiaru detalu podczas procesu obróbki na maszynie CNC. Sonda została zaprojektowana przez inżynierów Serwotech. Została ona wykonana na automacie CNC typu SWISS z przechwytem.

Końcówka zawiera specjalne przewężenie w celu zabezpieczenia mechanizmu sondy pomiarowej przed przeciążeniem.

Zautomatyzowany pomiar detali tego typu sondą jest wykorzystywany w obróbce seryjnej elementów z wykorzystaniem maszyn CNC – w trakcie procesu toczenia / frezowania CNC.

końcówka do sondy stykowej

Sonda została wykonana z wysokiej gatunkowo stali nierdzewnej z prętów okrągłych w ilości 100 tys sztuk. Produkt dedykowany jest dla firmy z branży automotive. W trakcie procesu produkcji detalu – sondy wykonano: toczenie wzdłużne, wiercenie poprzeczne i gwintowanie sztywne CNC. Wykonano w niej standardowy gwint M4. Pomimo braku rubinowej końcówki sonda może być używana z powodzeniem przy powtarzalnych – seryjnych pomiarach detali z zachowaniem wystarczającej powtarzalności i dokładności przy jednoczesnym ZNACZNYM obniżeniu kosztu sondy.

Produkcja seryjna sond pomiarowych

Końcówki pomiarowe do sond dowolny kształt

Na specjalne indywidualne zamówienie wykonujemy sondy z końcówką – kulką ceramiczną o bardzo wysokiej precyzji pomiaru. Końcówki pomiarowe sondy mogą mieć różne kształty specjalne w tym:

– sondy pomiarowe z końcówką w kształcie dysku,

– sondy pomiarowe z końcówką w kształcie stożka,

– sondy pomiarowe z końcówką w kształcie baryłki

oraz dowolny kształt dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta. Na indywidualne zamówienie jesteśmy w stanie dostosować – stworzyć sondę do pomiaru konkretnej cechy i konkretnego typu detalu.

Jeżeli jesteś zainteresowany seryjną produkcją detali z metalu lub z tworzyw sztucznych i poszukujesz rzetelnego wykonawcy zapraszamy do KONTAKTU. Napisz do nas lub zadzwoń.

Sondy pomiarowe na zamówienie – SerwoTech Rzeszów