Obróbka CNC na maszynach pięcioosiowych

Firma Serwotech posiada w swoim parku maszynowym Nakamurę Tome model STW 40. Jest to centrum tokarskie umożliwiające 5-osiową obróbkę, gdzie narzędzie przesuwa się w osiach liniowych X,Y i Z oraz obraca się w osiach A i B, aby zbliżyć się do obrabianego przedmiotu w dowolnym kierunku. Nakamura Tome STW 40 to wielofunkcyjna maszyna CNC z dwiema konwencjonalnymi dolnymi głowicami i jedną wieżyczką frezującą z osią B do obróbki złożonych części. Dodatkowo maszyna posiada robot ładujący półfabrykaty (robot załadowczy) usprawniający proces produkcji wraz z paletowym magazynem na półfabrykaty.

Obróbka CNC 5 osi

Pięcioosiowe centrum tokarskie umożliwia jednoczesną obróbkę detalu na kilku osiach, przez co skomplikowane detale mogą być wykonane w jednym zamocowaniu. Do innych zalet centrum tokarskiego Nakamura możemy zaliczyć:

  • ograniczenie ilości przezbrojeń, poprzez obrabianie w jednej obrabiarce,
  • zwiększenie mocy przerobowych i wydajności, przy mniejszej pracochłonności,
  • obniżenie kosztów produkcji, poprzez mniejszą ilość przyrządów,
  • zmniejszenie ryzyka błędów,
  • lepsza jakość obrabianej powierzchni.

Na centrum obróbczym Nakamura STW 40 realizowane są usługi CNC z materiału powierzonego oraz własnego na podstawie dokumentacji klienta lub wzoru. Firma Serwotech z Rzeszowa specjalizuje się głównie w produkcji seryjnej/masowej, dlatego minimalne partie jakie możemy wykonać to 100 sztuk ale wszystko jest zależne od dokumentacji technicznej. Zamówienia realizowane są według kolejności. Po zaakceptowaniu ceny, terminu i parametrów wykonania przechodzimy do produkcji. Wszystkie detale wykonywane są zgodnie z dokumentacją od klienta jak również nasze biuro projektowe służy pomocą i może wykonać rysunki jeśli jest taka potrzeba. Wszystkie wykonywane detale są poddawane kontroli między operacyjnej oraz kontroli ostatecznej. Wyniki pomiarów zostają zapisane na kartach pomiarowych natomiast do partii końcowej przygotowywany jest raport pomiarowy.

Na centrum tokarskim Nakamura Tome STW 40 możliwe jest precyzyjne toczenie stali:

  • automatowej,
  • nierdzewnej, kwasoodpornej,
  • konstrukcyjnej, narzędziowej,
  • kolorowe ( aluminium, brąz, mosiądz, żeliwa).

Obróbka metalu na maszynach 5 osiowych

Produkcja części dla branży motoryzacyjnej, lotniczej, budowlanej

Maksymalna średnica toczenia 400mm, maksymalna długość toczenia 1500mm. Na centrum tokarskim CNC Nakamura STW 40 produkowane są szybkozłączki hydrauliczne, końcówki do węży i przewodów hydraulicznych, tulejki stalowe gwintowane, korpusy narzędzi skrawających, nakrętki, zawory, specjalne śruby, rollery, osłony, wały stalowe. Komponenty produkowane na maszynach pięcioosiowych znajdują zastosowanie w różnych branżach tj: lotnictwie, przemyśle motoryzacyjnym, elektronice, przemyśle metalowym, budownictwie, itp. Współpraca z firmą Serwotech daje gwarancję sprawnej realizacji zamówienia, wykonania zgodnie z projektem oraz najwyższej jakości produktów.

Precyzyjna obróbka metali 5 osi


Obróbka CNC na maszynach pięcioosiowych