Akcesoria do drukarek 3D

Akcesoria do druku 3d

W technologii druku 3d ważną rolę w uzyskaniu wysokiej jakości druku odgrywa hotend i ekstruder. Hotend odpowiada za podgrzewanie materiału i formowanie precyzyjnego kształtu i wymiaru rozgrzanego filamentu. Ekstruder odpowiada za dokładność dozowania materiału do elementu grzejnego. W naszej firmie wykonujemy precyzyjne komponenty wysokiej jakości do stosowania w blokach grzejnych drukarek 3D.

Produkcja seryjna części do drukarek 3D

Produkujemy głównie dysze do hotendów z różnych materiałów do różnych zastosowań. Dysze do druku 3D wykonujemy w podstawowej wersji z mosiądzu, ale także ze stali nierdzewnej oraz hartowane dysze ze stali narzędziowych. W specjalnym wykonaniu możemy zaoferować dysze z wkładką węglikową. Końcówki utwardzane lub z wkładką z węglika znajdują głównie zastosowanie gdy używamy filamentów z dodatkiem wypełniaczy, szczególnie włókna węglowego, szklanego, ale także np. drewna lub ceramiki. Zastosowanie dodatków w filamentach powoduje znacznie przyspieszone zużycie standardowej dyszy z uwagi na ścierny charakter wypełniaczy. Materiały twarde i trudnościeralne jak np. węglik znacznie wydłużają żywotność końcówki drukującej w bardziej wymagających zastosowaniach.

Produkcja dysz do druku 3D

Poza dyszami produkujemy także heatbreaki czyli łączniki bloków grzejnych z radiatorami. Elementy te także wykonujemy w różnych materiałach, między innymi w stali nierdzewnej. Możliwe są także wykonania dwumateriałowe, poprawiające parametry izolacji/przewodzenia ciepła. Nasz zespół inżynierów obecnie opracowuje wysokowydajny hotend, stosowany przy dużych prędkościach druku. Kluczowe parametry w takich zastosowaniach to niewielka waga całego zespołu i duża wydajność grzewcza oraz odporność na wysokie temperatury pracy.

Firma Serwotech zajmuje się produkcją akcesoriów i części do drukarek i druku 3d. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą i chciałbyś zapewnić urządzeniom które produkujesz lub sprzedajesz lepszy serwis i życie zapraszamy do KONTAKTU. Na podstawie dokumentacji lub przesłanej części jesteśmy w stanie usprawnić produkt lub wyprodukować go w identycznie w jeszcze trwalszego materiału. Dzięki temu poprawi się nie tylko jakość druku ale przede wszystkim wydłuży się ilość cykli jaki może wykonywać drukarka przemysłowa.

Serwotech – Produkcja dysz i akcesoriów do druku 3D