Projektowanie części

Projektowanie detali / części / produktu. Zajmujemy się opracowywaniem dokumentacji technicznej na potrzeby produkcji seryjnej detali dla naszych klientów. Dzięki naszym sugestiom projektowane części są lepiej dostosowane do produkcji seryjnej co umożliwia optymalizację części i kosztu ich wytworzenia. Tego typu usługa wykonywana jest na życzenie klienta w oparciu o analizę potrzeb i funkcjonalności – wymagań jakie ma spełniać wyrób końcowy. Opracowanie dokumentacji i projektu detalu przeważnie wiąże się z produkcją detali w firmie Serwotech.

Opracowanie dokumentacji technicznej detali

Dokumentacje techniczna może być:
– tworzona od podstaw w oparciu o koncepcję przedstawiona przez klienta
– udoskonalanie istniejących produktów / dokumentacji.
– odtworzenie dokumentacji – może dotyczyć stworzenia dokumentacji odtworzeniowej z istniejącego produktu
– wprowadzenie zmian w dokumentacji istniejącej
– optymalizacja produktu pod względem kosztu wytworzenia / możliwości wytworzenia / czasu wytworzenia
– poprawa wykonalności części – „utechnologicznienie”
– dobieranie powłok do konkretnych zastosowań (antykorozyjne/ zmniejszające teracie/ zwiększające tarcie …..)

Dokumentacja konstrukcyjna części na potrzeby produkcji CNC

Przygotowaniem dokumentacji zajmuje się zespół wykwalifikowanych inżynierów Serwotech mających duże doświadczenie w optymalizacji produktów pod kątem produkcji seryjnej. W zależności od złożoności projektu czas przygotowania dokumentacji projektowej wynosi od kilku godzin do kilku dni a niekiedy miesięcy w przypadku złożonych projektów.

Do wykonania projektu i przygotowania dokumentacji technicznej detali używamy oprogramowania CAD/CAM, SOLID/CAM z modułami do symulacji odkształceń i wytrzymałości parametrów mechanicznych oraz modułem symulacji obróbki. Do specyficznych zastosowań posiadamy również oprogramowanie CAM/GibbsCAM. Projekt dla klienta jest przekazywany w postaci rysunków płaskich wykonawczych oraz modeli 3d. Każdy projekt na etapie jego tworzenia jest konsultowany przez inżynierów Serwotech z klientem. Poprawki do projektu są nanoszone na bieżąco w trakcie przygotowywania dokumentacji technicznej.

Odtwarzanie dokumentacji technicznej części

Projekty części i detali wykonujemy najczęściej dla takich branż jak:

– auto motiv/ agro, medycznej, spożywczej, rolnicza, bezpieczeństwa przeciwpożarowej. lotniczej, militarnej, wojskowej, hydrauliki siłowej, meblarskiej, stoczniowej, energetyki wiatrowej odnawialnej, górniczej, paliwowej, petrochemicznej, dla przemysłu chemicznego.

Specjalizujemy się w projektowaniu mikro części oraz pojedynczych podzespołów większych urządzeń. Zapewnimy wsparcie na etapie wdrożenia projektu do produkcji seryjnej i końcowy efekt. ze detal uzyska założoną funkcjonalność.

SerwoTech – Opracowywanie dokumentacji technicznej