Faq

Faq-Czyli odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania. Zobacz czym się zajmujemy, jakie usługi CNC i obróbki skrawaniem realizujemy dla naszych klientów, co jesteśmy wstanie wykonać oraz jakie mamy zdolności produkcyjne detali i elementów. Jeżeli nie znalazłeś tutaj odpowiedzi, zapraszamy do kontaktu.

Nasza firma specjalizuje się w obróbce seryjnej CNC części ze stali, stali nierdzewnych, aluminium, miedzi, mosiądzu oraz tworzyw sztucznych. Realizujemy projekty od kilkuset sztuk na miesiąc do ilości ponad milion sztuk rocznie. Posiadamy wyspecjalizowany park maszyn oraz linie technologiczne dedykowane do produkcji seryjnej.

Czas realizacji zamówienia zależy od bardzo wielu czynników. Możemy śmiało przyjąć że jest to czas od kilku dni do kilku miesięcy. Dlatego zapraszamy do kontaktu i przesyłania zapytań wraz ze szczegółami technicznymi w celu rzetelnego opracowania czasu i kosztu realizacji projektu.

Firma Serwotech specjalizuje się w toczeniu CNC oraz toczeniu z frezowaniem CNC. Produkujemy seryjnie części toczono-frezowane o znacznym stopniu skomplikowania oraz wysokiej dokładności wymiarowej.

Tak, specjalizujemy się w seryjnej obróbce skrawaniem na automatach tokarskich CNC w tym na automatach typu szwajcarskiego.

Obróbka odlewów aluminiowych wpisuje się doskonale w profil działalności firmy Serwotech, czyli obróbkę seryjną CNC. Odlewy obrabiamy na zrobotyzowanych centrach tokarsko-frezerskich CNC.

Czas realizacji zamówienia zależy od bardzo wielu czynników. Możemy śmiało przyjąć że jest to czas od kilku dni do kilku miesięcy. Dlatego zapraszamy do kontaktu i przesyłania zapytań wraz ze szczegółami technicznymi w celu rzetelnego opracowania czasu i kosztu realizacji projektu.

Ze względu na specyfikę działalności firmy zamówienia przyjmujemy drogą mailową: biuro@serwotech.pl

Firma Serwotech specjalizuje się w obróbce seryjnej stali czarnej, stali stopowych, stali nierdzewnych, stopów aluminium, mosiądzu oraz tworzyw sztucznych, takich jak PVC, POM, PA6, PE500, PE1000 i podobnych.

Koszt obróbki CNC zależy od wielu czynników, między innymi od tolerancji wymiarowych, gabarytów, stopnia skomplikowania geometrii, rodzaju materiału a także od ilości detali. Aby precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie potrzeba rysunku oraz wymagań technicznych konkretnej części. Zapraszamy do przesyłania zapytań na nasz adres email.

W zależności od typu obróbki CNC tolerancja może być nawet na poziomie pojedynczych mikrometrów. W naszej firmie podczas obróbki seryjnej CNC możemy utrzymać tolerancje lepsze niż 0,01mm. Jest to jednak kwestia mocno indywidualna i zależy od geometrii konkretnego detalu oraz maszyny i procesu. W celu sprawdzenia konkretnego przypadku zapraszamy do kontaktu.

Obróbka CNC lepiej radzi sobie w przypadku produkcji seryjnej. Dobrze ustawiony i nadzorowany proces skutkuje znacznie krótszym czasem produkcji detalu niż w przypadku obróbki konwencjonalnej. Dodatkowo seryjna obróbka CNC jest mniej wrażliwa na błąd ludzki operatora niż obróbka konwencjonalna, szczególnie przy skomplikowanej geometrii części i wąskich tolerancjach. W firmie Serwotech specjalizujemy się w seryjnej obróbce CNC prostych oraz skomplikowanych geometrycznie detali.

Do cięcia materiałów o większych średnicach wykorzystujemy zautomatyzowane piły taśmowe lub tarczowe. Mniejsze średnice materiałów cięte są bezpośrednio na maszynach wyposażonych w automatyczne podajniki materiału.

Zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail biuro@serwotech.pl lub telefonicznie (+48) 177-796-109.

Jako producent precyzyjnych dysz do drukarek przemysłowych, wykonujemy również dysze do drukarek 3d. Wykonujemy je seryjnie ze stali nierdzewnych, mosiądzu, stali narzędziowej w wersji hartowanej oraz z wkładkami węglikowymi do druku z wykorzystaniem materiałów z wypełniaczem szklanym oraz węglowym.

Poza dyszami produkujemy również heatbreak, czyli element łączący blok grzejny z radiatorem w głowicy drukującej drukarki 3d (hotend – głowica drukująca). Dysze wykonywane są według projektu Serwotech.

Tak, specjalizujemy się w precyzyjnej obróbce i produkujemy końcówki sond pomiarowych w specjalnym wykonaniu, według własnego projektu lub projektu klienta, dostosowane do pomiaru szczególnych cech detali na liniach technologicznych używanych przy seryjnej produkcji. Więcej szczegółów na podstronie:
Końcówka pomiarowa do sondy stykowej

Jesteśmy producentem skimmerów olejowych własnej konstrukcji, końcówek obrotowych do automatycznych podajników materiałów do tokarek CNC oraz paneli operatorskich do systemów zarządzania wykorzystaniem czasu pracy maszyn CNC (monitoring współczynnika OEE) oraz ułatwiającym komunikację i przesyłanie programów do maszyn CNC ze sterowaniem starszego typu. Terminale mogą również współpracować z systemami zarządzania produkcją MES.

Wykonujemy na specjalne zamówienie klienta rolki powlekane poliuretanem o wymaganych kształtach, profilach, średnicy i szerokości. Nasz zespół inżynierów jest w stanie pomóc w doborze odpowiedniego typu rolki do wymaganego zastosowania. Wykonujemy rolki prowadzące, transportowe, jezdne do stosowania w zautomatyzowanych liniach produkcyjnych, transportu detali, opakowań. Rolki mogą być wykonywane z poliuretanu na korpusie aluminiowym, z tworzyw sztucznych typu POM-C (poliacetal), PA6 (nylon), Polietylen PE, Polipropylen PP, oraz Teflon PTFE.

Wykonujemy – produkujemy seryjnie rurki z tworzyw sztucznych pod zamówienie klienta. Rurki wykonujemy seryjnie wykorzystując technologię toczenia CNC. Wykonujemy rurki o średnicy zewnętrznej do fi 20 mm i długościach do 0,5 metra. Możemy wykonywać zakończenia rurek typowe i nietypowe z gwintami wewnętrznymi i zewnętrznymi, metrycznymi, calowymi, walcowe i stożkowe. Możemy wykonywać wiercenia i podfrezowania w ściankach rurek. W przypadku pytań o możliwości wykonania konkretnego rodzaju rurki prosimy o kontakt z działem technicznym.

Jeżeli zachodzi taka konieczność korzystamy w procesie produkcji korzystamy z usług firm zajmujących się: nakładaniem powłok ochronnych, antykorozyjnych i dekoracyjnych (chromowanie, niklowanie, cynkowanie, malowanie ktl oraz specjalistyczne powłoki motoryzacyjne cynk-nikiel, geomet), firm zajmujących się obróbką cieplną (hartowanie, nawęglanie, azotowanie, węgloazotowanie oraz hartowanie laserowe). Wszystkie firmy z którymi współpracujemy są naszymi zaufanymi partnerami na których możemy polegać.

Korzystamy w usług firm przewozowych, kurierskich, transportu własnego. Detale dostarczamy na paletach, w paletopojemnikach, koszach, w opakowaniach zwrotnych typu KLT zgodnych ze standardami motoryzacyjnymi VDA. Na życzenie klienta dostarczamy detale również w opakowaniach bezzwrotnych – pakowane w kartony. Warunki transportu negocjowane są indywidualnie najczęściej stosowanymi warunkami dostaw są EXW oraz DAP.

Tak, projektujemy i wykonujemy oprzyrządowanie do robotów przemysłowych z dokumentacji powierzonych oraz własnych. Produkujemy szybkozłącza do szybkiej wymiany chwytaków, szczęki do chwytaków, palce chwytające detale. na specjalne zamówienie wykonujemy palce z z zabezpieczeniem przeciążeniowym. Wykonujemy je ze stali nierdzewnej, narzędziowej, tworzyw sztucznych, aluminium wg potrzeb klienta i pod konkretne zastosowanie.

Tak, wykonujemy elementy okuć do stolarki drzwiowej i okiennej drewnianej i aluminiowej, pcv w tym: wkładki gwintowane, łączniki do profili okiennych, zawiasy, elementy zamków drzwiowych i okiennych.

Na zlecenie naszych klientów przygotowujemy dokumentacje techniczna oraz aktywnie uczestniczymy w etapie projektowania uchwytów i przyrządów przemysłowych. Zajmujemy się również ich wykonanie m metodami addytywnymi (druk 3d) i ubytkowymi obróbka CNC.

W przypadku prototypowania detali nowych części, prototypów, uchwytów i mocowań najczęściej wykorzystujemy druk 3D.

Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu