Obróbka wibrościerna detali

Obróbka wibrościerna – służy wygładzeniu powierzchni detali wyprodukowanych m.in metodami skrawania. Metoda wibrościerna pozwala m.in na: zmniejszenie chropowatości powierzchni każdego detalu, zaokrąglanie, zatępianie ostrych krawędzi detali, usuwanie gratów i zadziorów występujących po obróbce skrawaniem.

Nasza firma posiada szerokie spektrum maszyn do obróbki masowej wibrościernej detali w tym:
– maszyny wibrościerne – Erba, Walther Trowal,
– polerka bębnowa produkcji szwajcarskiej,
– wirówki Rosler, Walther Trowal.

Obróbkę wibrościerną wykorzystujemy również w celu przygotowania powierzchni detalu pod powłoki malarskie typu KTL (katoforeza – malowanie elektroforetyczne). Tego typu przygotowanie powierzchni znacząco zwiększa przyczepność farby do tak przygotowanej powierzchni (gotowego detalu).

Przygotowanie powierzchni detali do malowania KTL

Na zdjęciu powyżej widać detal : po lewej: bezpośrednio po obróbce maszynowej CNC, środkowy : po obróbce wibrościernej, prawy: po malowaniu KTL kataforetycznym.

Obróbkę wibrościerną wykonujemy na detalach produkowanych w naszej firmie ale także na detalach gotowych powierzonych nam od klienta. Obróbce wibrościernej poddajemy elementy wykonane ze;
– stali nierdzewnych,
– stali czarnych,
– stali hartowanych,
– aluminium,
– mosiądzu,
– żeliwa,

Obróbka wibrościerna Rzeszów

Wygładzanie powierzchni detali po obróbce

Mamy możliwość obróbki masowej detali od średnicy 3-4 mm do max 200 mm. Długości max do 200 mm. W przypadku detali dłuższych i o większych gabarytach Możliwość wykonania obróbki detalu jest uzależniona również od jego kształtu. Wykonujemy trowalizację detali dla klientów z takich branż jak:
– medyczna,
– automotiv,
– hydraulika siłowa,
– meblarska,
– przemysł spożywczy,
– petrochemiczny,
– maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych,
– złączy do energoelektroniki

Jeżeli jesteś zainteresowany obróbką wibrościerną detali zapraszamy do KONTAKTU. Nasz firma zajmuje się usługami obróbki wibrościernej dla detali powierzonych przez klientów w celu m.in przygotowania ich powierzchni do malowania KTL.

Obróbka wiebrościerna detali – Serwotech Rzeszów