Prototypowanie elementów

Prototypowanie metodą druku 3D

 

Projektowanie prototypowanie elementów / mocowań / przyrządów / części / uchwytów i przyrządów / projektowanie uchwytów obróbkowych

Projektowanie i prototypowanie uchwytów i przyrządów metodą druku 3D

Wykonujemy na zlecenie klientów oraz wg własnego projektu uchwyty i przyrządy do mocowania detali na maszynach CNC i maszynach pomiarowych. Są one projektowane przez nasze studio projektowe z wykorzystaniem oprogramowania SolidWorks CAD 3D następnie detale są drukowane na drukarkach 3D. W przypadku konieczności cześć elementów jest wykonywana na maszynach CNC metodą obróbki skrawania. Druk 3D i umożliwia szybkie wykonanie protopytpu i przetestowanie działa koncepcji uchwytu przed wykonaniem w docelowym materiale.

Elementy drukowane z powodzeniem zastępują elementy wykonywane innymi metodami np w procesie obróbki skrawaniem szczególnie w przypadku:
– chwytaków do robotów,
– elementów mocowania czujników na liniach technologicznych,
– uchwytów do pomiarów detali.

Prototypowanie części 3D z żywic i tworzyw

Projektowanie uchwytów i przyrządów pomiarowych

 

Elementy prototypowane są wykonywane z:
– żywic utwardzalnych światłem UV oraz
– z tworzyw termoplastycznych.

Prototypowanie metodą druku 3 D umożliwia wykonanie części o kształtach nieosiągalnych innymi metodami w tym metodą ubytkową.
Przy bardzo skomplikowanych kształtach np: końcówek chwytaków do robotów przemysłowych druk 3D pozwala na znaczna redukcje kosztów wytworzenia detalu – gotowego chwytaka w stosunku do konwencjonalnych metod obróbki. Poza obniżeniem kosztów przyśpiesza tempo wdrożenia detalu do użycia.

Relatywnie niski koszt i łatwość wytworzenia próbnej wersji końcówki chwytaka pozwala na wykonanie kilku wariantów i przetestowanie rozwiązania w celu wybrania najbardziej optymalnego rozwiązania.

Po wykonaniu metodami adetywnymi detal może przejść jeszcze kalibracje na precyzyjnych maszynach CNC z wykorzystaniem metody obróbki ubytkowej w celu poprawy własności geometrycznych/ zwiększenia precyzji wymiarowej detalu. Połączenie metody ubytkowej z addytywną pozwala na osiągniecie rezultatów – wykorzystanie synergii zalety obu metod (szybkość wykonania skomplikowanych geometrii z dokładnością maszyn do obróbki skrawania).

Projektowanie części przemysłowych

Produkcja uchwytów do mocowania detali

Firma Serwotech CNC wykonuje m.in:
– uchwyty do mocowania detali na koordynacyjnych maszynach pomiarowych CMM
– uchwyty do czujników na linie technologiczne
– elementy pływaków
– ślizgi do taśmociągów do transportu detali
– końcówki chwytaków do robotów przemysłowych
– uchwyty / separatory przewodów / organizery / do układania kabli w prowadnikach przemysłowych

Nasz dział projektowy posiada duże doświadczenie w projektowaniu uchwytów przyrządów przemysłowych (stosowanych w przemyśle) i pomaga w wyborze najlepszego rozwiązania – jest w stanie zaprojektować rozwiązanie spełniające wymagania klienta.

Do uchwytów projektowanych przez nasz zespól dostarczamy również pełną dokumentację techniczna oraz w przypadku konieczności raport pomiarowy z maszyny pomiarowej typu CMM. Na potrzeby wykonania uchwytu jesteśmy w stanie opomiarować chwytanych przedmiot z wykorzystaniem maszyny CMM oraz precyzyjnych maszyn optycznych (cyfrowy projektor pomiarowy) co umożliwia idealne dopasowanie końcówek chwytaka do detalu.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z nasza firmą i poszukujesz dobrej firmy i wykonawcy CNC zapraszamy do KONTAKTU. Zajmujemy się prototypowaniem detali przed wprowadzeniem ich do produkcji. Dzięki temu każda część może być sprawdzona w rzeczywistości i udoskonalona na etapie produkcji przed zleceniem produkcji wielkoseryjnej.

Serwotech – Projektowanie i prototypowanie elementów przemysłowych