Nagniatanie CNC

Nagniatanie CNC w firmie SerwoTech Rzeszów wykonujemy głowicą japońskiego producenta firmy Yamato. Jest ona wykorzystywana w automacie wzdłużnym CNC (typu szwajcarskiego). Dzięki zastosowaniu głowicy nagniatającej uzyskaliśmy chropowatość trzpienia fi 6 na poziomie lepszym niż Ra 0,1 eliminując w ten sposób operację polerowania i szlifowania.

Wzmacnianie powierzchni obrabianego detalu

Zastosowanie tej technologii w naszej firmie umożliwiło obniżenie kosztów produkcji detalu naszemu klientowi z uwagi na możliwość zastosowania tańszego materiału w jego produkcji. Zastosowanie tej technologii obróbki powierzchniowej zwiększa wytrzymałość zmęczeniową detalu w tej aplikacji o kilkadziesiąt procent. Dołożenie operacji nagniatania było naszym pomysłem i pozwoliło zoptymalizować produkcję dla naszego klienta i obniżyć koszty jednostkowe wytworzenia detalu. Nagniatanie wykorzystujemy dla metali o twardościach do 35 hrc.
Nagniatamy takie materiały jak:
– stale nierdzewne,
– stale automatowe,
– mosiądz,
– aluminium,
– miedz.

Jest to metoda przeróbki plastycznej materiału. Zmienia to strukturę powierzchniową detalu wzmacniając jego powierzchnie =- warstwę powierzchniową. Proces Nagniatania detalu stosujemy przy produkcji głównie seryjnej z uwagi na wysokie koszty zakupu oprzyrządowania.

Nagniatanie ośki ze stali nierdzewnej

Obróbka powierzchniowa detalu

 

Nagniateanie CNC – SerwoTech Rzeszów