Aluminiowy korpus palety do mocowania 3 detali

Aluminiowy Korpus palety do mocowania 3 detali został wykonany z wysoko wytrzymałego gatunku aluminium EN-AW 6082-T6 dla jednego z naszych klientów w Europie. Projekt oraz wykonanie korpusu palety został opracowany w firmie SerwoTech CNC Rzeszów.

Korpus palety przeznaczony jest do zautomatyzowanego stanowiska – celi produkcyjnej – frezarki CNC 5 osiowej w połączeniu z robotem załadowczo-rozładowczym marki Fanuc. Paleta umożliwia mocowanie 3 detali jednocześnie co znacząco skraca cykl produkcyjny dla pojedynczego detalu. Ma to duże znaczenie w produkcji seryjnej detali na dużą skalę. Tego typu rozwiązanie mamy przetestowane na własnym parku maszynowym w Rzeszowie i bazując na tych doświadczeniach wdrażamy je również u naszych klientów.

Paleta projektowana była pod potrzeby produkcyjne na poziomie do 200 000 sztuk rocznie obrabianych na frezarce 5 osiowej. Konstrukcja palety została wykonana w taki sposób aby umożliwić jej regenerację w przypadku zużycia jej elementów eksploatacyjnych. Dla naszych klientów świadczymy również usługi regeneracji i serwisowania palet do stanowisk zrobotyzowanych wykonanych w firmie SerwoTech.

Paleta składa się z kilkudziesięciu komponentów jednak precyzję zapewnia dobrze zaprojektowana i wykonana jej podstawa wraz z korpusem. Korpus mieści się w średnicy 210 mm i wysokości 80 mm. Podyktowane jest to standardową wielkością 5 osiowego stolika Nikken lub Kitagawa w rozmiarze 200 mm.

Projektowanie i produkcja palet do automatyzacji produkcji CNC

Tak zaprojektowany korpus palety umożliwia zamocowanie 3 gniazd obróbczych max. gabaryty pojedynczego detalu zamocowanego w pojedynczym gnieździe wynoszą w przybliżeniu 60 x 70 x 100 mm. Istnieje również możliwość zaprojektowania i wykonania korpusów o innych wymiarach lub z inną liczbą gniazd. Konstrukcja palety nie wymaga ciągłego zasilania żadnym z mediów typu prąd, powietrze sprężone lub olej hydrauliczny aby w pewny sposób mocować detale.

Produkcja korpusu rozpoczęła się od wycięcia półfabrykatu waterjetem z blachy aluminiowej o grubości 45 mm. Następnie tak przygotowane półfabrykaty trafiły na tokarkę CNC marki Mazak na której wykonano toczenie gabarytów zewnętrznych oraz precyzyjne planowanie czół palety.

W kolejnym etapie produkcji paleta trafiła na 4 osiowe poziome centrum obróbcze CNC marki Makino na którym wykonano pozostałe prace frezerskie takie jak;
– frezowanie kanałków i gniazd,
– frezowanie precyzyjnych otworów pod sworznie prowadzące,
– frezowanie otworów pod kołki bazowe.

Tak wykonany korpus palety został sprawdzony w labolatorium pomiarowym. Został mu przypisany certyfikat pomiarowy i został indywidualnie oznakowany laserowo w celu późniejszej identyfikacji konkretnej sztuki. Każdemu korpusowi został nadany indywidualny numer seryjny!

Następnie korpus trafił na magazyn wyrobów gotowych i w kolejnym etapie został pobrany przez nasz dział montażu w celu złożenia gotowego wyrobu – palety! Po zmontowaniu paleta przeszła testy funkcjonalne w tym kontrolę siły trzymania detali. Po pozytywnej weryfikacji i zapisaniu wszystkich wyników dane z testów zostały zarchiwizowane w naszym systemie a wyrób gotowy został zapakowany i wysłany do klienta.

Jeżeli jesteś zainteresowany obniżeniem kosztu jednostkowego produkowanych detali i zależy Ci na zwiększeniu produkcji zapraszamy do współpracy i KONTAKTU. Nasz dział projektowy pomoże rozwiązać problem i poprawi wydajność produkcji dla większości detali wytwarzanych zarówno z metalu jak i tworzyw sztucznych.

Projektowanie i produkcja części z metalu – SerwoTech Rzeszów