Maszyna do automatycznego montażu oringów
Zapomnij o żmudnym, ręcznym nakładaniu uszczelek. Urządzenie firmy Serwotech to sprawdzone w warunkach produkcyjnych rozwiązanie, które rewolucjonizuje proces montażu oringów na komponentach toczonych metalowych na automatach tokarskich. Jest on szczególnie pomocny w przypadku montażu oringów za gwintem lub flanszą.
Umożliwia montaż oringów na detalach gdzie montaż tradycyjnymi metodami jest utrudniony i czasochłonny. Urządzenie wyposażone jest w podajnik oringów, który przyśpiesza i automatyzuje proces montażu zwiększając produktywność. Zapewnia to bardziej powtarzalną aplikację uszczelek na detalach.
Dlaczego warto postawić na automatyzację?
Nasz automat został zaprojektowany, aby rozwiązać problemy tam, gdzie tradycyjne metody zawodzą – przy montażu za gwintem, flanszą lub w trudno dostępnych miejscach detalu.
- Ekstremalna Wydajność: Wzrost tempa pracy z 500 sztuk na zmianę (montaż ręczny) do 1000 sztuk na godzinę.
- Powtarzalność i Jakość: Eliminuje błędy ludzkie, uszkodzenia uszczelek oraz zapewnia precyzyjne osadzenie za każdym razem.
- Automatyczne Smarowanie: Urządzenie posiada funkcję aplikacji środka smarnego, co dodatkowo usprawnia proces i chroni uszczelkę.
- Szybki Zwrot z Inwestycji (ROI): Dzięki ogromnemu przyśpieszeniu produkcji, maszyna zarabia na siebie w rekordowym czasie.
Specyfikacja techniczna urządzenia do zakładania oringów
Urządzenie charakteryzuje się kompaktową budową i niskimi kosztami eksploatacji:
- Parametr Wartość
- Wydajność do 1000 szt./h
- Pojemność zasobnika ok. 2000 szt. (zależnie od rozmiaru)
- Zasilanie 230V (jednofazowe)
- Zasilanie pneumatyczne 5 bar
- Zużycie powietrza 5 l/min
- Waga ok. 20 kg
- Zakres średnic Personalizowany (standardowo do fi 50 mm)
Elastyczność i Wsparcie
Urządzenie w wersji podstawowej jest obsługiwane manualnie przez operatora, jednak jego konstrukcja pozwala na pełną integrację z linią zrobotyzowaną.
Co otrzymujesz w pakiecie?
- Rozwiązanie „Szyte na miarę”: Każdą maszynę dopasowujemy do Twojego konkretnego detalu i rodzaju uszczelki.
- Testy przedzakupowe: Nie kupujesz „kota w worku” – urządzenie jest testowane na Twoich komponentach przed dostawą.
- Pełne Wsparcie: 12 miesięcy gwarancji, pomoc przy wdrożeniu oraz serwis techniczny.
- Uwaga: Specjalizujemy się w trudnych aplikacjach. Jeśli montaż oringów w Twojej firmie jest wąskim gardłem – mamy na to gotowe rozwiązanie.
Ponieważ każda aplikacja jest inna produkt – urządzenie automatyczne jest każdorazowo dopasowane do potrzeb indywidualnych klienta. Przed sprzedażą jest testowane. Kupując nasz wyrób otrzymujesz przetestowane rozwiązanie dopasowane do Swoich potrzeb oraz pełne wsparcie techniczne i serwisowe.


