Dysza do aplikacji kleju

Firma Serwotech Rzeszów w ramach ostatnio realizowanych zleceń podjęła się wykonania dyszy do aplikacji kleju dla klienta z Francji działającego w branży automotiv. Ma ona zastosowanie w specjalizowanych – zautomatyzowanych stanowiskach produkcyjnych jako element wykonawczy aplikatora kleju – masy. Odnajduje ona Swoje zastosowanie przy produkcji wygłuszeń karoserii samochodowych.

Dysza do aplikacji kleju została wykonana z mosiądzu o symbolu MO 58. Zgodnie z wstępną dokumentacją projektową powinna mieć następujące wymiary:
– 4 mm średnicy,
– 6 mm długości
– otwory boczne o średnicy 0,3 mm,
– otwory boczne w ilości 8 szt
– dodatkowo dysza posiada spiralne kanałki o szerokości 0,5 mm.

Dysza rozdmuchowa do aplikatora kleju

Element wykonawczy aplikatora kleju

Dysza jest wykonana z mosiądzu MO58. Do jej wykonania użyliśmy dostępnej w naszym parku maszynowym 5 osiowej maszyny CNC Fanuc Robodrill Alpha D21LiB5 o bardzo precyzyjnych parametrach i wysokiej precyzji działania. Detal wymagał użycia mikro narzędzi o średnicach poniżej 0,5 mm. Został on wykonany z dokumentacji powierzonej przez klienta i materiału własnego Serwotech. Technologia wykonania detalu – dyszy rozdmuchowej została opracowana w pełni w naszym biurze projektowym.

Dysza do aplikacji kleju ostatecznie została wykonana na frezarce CNC Fanuc Robodrill w ilości 500 szt w pierwszej partii. Do kontroli produkcji detalu wykorzystano najnowocześniejszą maszynę pomiarową, która również znajduje się na wyposażeniu firmy Serwotech. Jednym z warunków postawionych przez zleceniodawcę były raporty pomiarowe dla całej serii produkcyjnej. Po zwolnieniu detali przez dział kontroli jakości wykonane dysze rozdmuchowe zostały zapakowane w hermetyczne pojemniki i wysłane do klienta kurierem.

Jeżeli jesteś zainteresowany produkcją seryjną na maszynach CNC detali z metalu lub tworzyw sztucznych zapraszamy do KONTAKTU. Nasza firma Serwotech Rzeszów to partner w biznesie nie tylko na rynku lokalnym ale również w całej UE.

SerwoTech Rzeszów