Dysza z nietypowym gwintem prawym

Dysza smarująca z nietypowym gwintem prawym M 17 x 1,25. Dla tego detalu na specjalne zamówienie wykonano sprawdziany do gwintu w celu powtarzalnej i seryjnej kontroli jakości przy stanowiskowej oraz kontroli finalnej. Drugim gwintem występującym w tym detalu  jest calowy G 1/8. Jest to dysza smarująca o wysokiej klasie wykończenia powierzchni w otworach, co zapewnia laminarny przepływ oleju. Dużym wyzwaniem stawianym przez odbiorcę był całkowity brak gratu na przecięciu otworów osiowego fi 6mm oraz poprzecznego fi 1,8mm. W tym celu nasz zespół inżynierów zaprojektował i zlecił do wykonania specjalne narzędzie, które umożliwiło seryjną i wydajną produkcję detalu bez uciążliwości ręcznego przeglądania każdego detalu.

W trakcie produkcji wykorzystanym materiałem była stal czarna automatowa. Wielkość serii 25 tys. sztuk na partię.

dysza z nietypowym gwintem prawym

Dysza smarująca ze stali automatowej

Detal jest przeznaczony na rynek szwajcarski. Produkcja elementu ze stali czarnej automatowej była realizowana zgodnie z dokumentacją powierzoną przez klienta – dostarczona drogą mailową. Nie wymagała ona żadnych korekt i poprawek w celu jej udoskonalenia. Detal produkowany był na automatach poprzecznych CNC. W produkcji wykorzystano wcześniej wymienione narzędzia specjalne.

Produkcja masowa detali

Dysza produkowana jest z prętów okrągłych o średnicy fi 18mm oraz długości 3 metry. W pierwszej kolejności pręty zostają włożone przez operatora do automatycznego magazynu prętów. Maszyna CNC informuje operatora gdy w magazynie brakuje materiału. Podczas produkcji detali każda partia materiału jest sprawdzana przez odpowiednie procedury dzięki temu wiemy, która partia detali jest z niego wyprodukowana. Zapewnia nam to pełną przejrzystość oraz bezpieczeństwo w przypadku wykrycia nieprawidłowości w materiale.

Maszyna CNC dzięki zastosowaniu wrzeciona przechwytującego toczy jednocześnie przód oraz tył detalu. Umożliwia to znaczne skrócenie procesu obróbczego oraz wysoką powtarzalność produkcji seryjnej. Po skończonym procesie z automatu tokarskiego wychodzi finalnie obrobiony detal.

Detale wysyłane są do klienta na paletach w pojemnikach zwrotnych typu KLT stosowanych na liniach produkcyjnych głównie w przemyśle motoryzacyjnym. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z nami i chcesz zlecić seryjną produkcję dysz zapraszamy do KONTAKTU.

Usługi CNC Serwotech