Frezowanie metalu

Frezowanie metalu – na czym polega ?

Frezowanie CNC metalu jest to rodzaj obróbki, który polega na skrawaniu jego powierzchni i jest realizowany z pomocą frezarek sterowanych numerycznie. Podczas procesu frezowania metalu, ruch obrotowy wykonuje frez a przedmiot, który poddawany jest obróbce ruch posuwowy. Głównym celem frezowania metalu jest uzyskanie wymaganych wymiarów, kształtów oraz właściwości powierzchni poprzez stopniowe usuwanie naddatku materiału z przedmiotu. Ten rodzaj obróbki skrawaniem wykorzystywany jest w przypadku frezowania m.in. płaszczyzn, rowków, kół zębatych oraz powierzchni o różnych kształtach.

Rodzaje frezowania

Frezowanie metalu można podzielić :

  • Frezowanie współbieżne cechuje się tym, że kierunek ruchu obrabianego przedmiotu jest zgodny z kierunkiem pracy narzędzia.
  • Frezowanie przeciwbieżne charakteryzuje się tym, że kierunek pracy narzędzia jest przeciwny do kierunku ruchu przedmiotu obrabianego.

Frezarki CNC do frezowania metalu

Nasza firma posiada frezarki CNC, które charakteryzują się dużymi możliwościami obróbczymi oraz sprawdzają się doskonale podczas długiej pracy.

Usługi naszej firmy obejmują frezowanie metalu różnego typu: stali kwasoodpornej, nierdzewnej, czarnej, ulepszanej cieplni, automatowej, nawęglanej a także metali niezależnych jak aluminium, miedź, mosiądz. Wszystkie detale tworzone są zgodnie z wymaganiami i potrzebami naszych klientów. Realizujemy zamówienia dla klientów z Polski i Całej Europy.

Obróbka metalu CNC Rzeszów