Instalacja centrum obróbczego CNC w hali produkcyjnej

Zakup maszyny CNC do parku maszyn SerwoTech w Rzeszowie

Poziome centrum paletowe Makino a 61 Nx

Pod maszynę CNC w naszej hali produkcyjnej został wykonany specjalistyczny fundament. Było to konieczne z uwagi na fakt, ze sam korpus maszyny CNC waży około 12 ton. Jest to maszyna o wyjątkowo wysokiej precyzji pracy i sztywności, która umożliwia dokładną obróbkę korpusów i części maszyn. Jest idealna do wysokowydajnej produkcji seryjnej. Maszyna CNC – Makino a 61 Nx posiada magazyn narzędzi typy Matrix na 133 narzędzia HSK 63A. Została również wyposażona w narzędzia NIKKEN i BIG KAISER. Jest ona wyposażona w 2 kolumny, a każda z kolumn wyposażona jest w 4 podwójne imadła. Umożliwia nam to produkcje 8 detali na 1 kolumnie.

Ponadto jest ona wyposażona w liniały pomiarowe, które gwarantują wysoką powtarzalność produkcji CNC. Korpus, śruby kulowe, wrzeciono oraz oś B – (obrót palety) wszystkie są chłodzone i posiadają stabilizację temperatury. Dzięki temu maszyna utrzymuje stałe wymiary na obrabianych detalach niezależnie od długości i intensywności obróbki detali. Nowa maszyna CNC – Makino wyposażona jest w system filtracji i stabilizacji temperatury chłodziwa oraz pompę wysokiego ciśnienia o ciśnieniu 70 bar umożliwiająca przez wrzeciono.

Pojemność wanny na chłodziwo wynosi 1755 litrów z precyzyjną stabilizacją temperaturową. Wanna podzielona jest na sekcję czystą 800 i brudną 955 litrów. maszyna CNC typu paletowego – wyposażona w zmieniacz palety co umożliwia ciągłą pracę w cyklu produkcyjnym podczas czynności obsługowych takich jak montaż i wymiana detali przez operatora w bezpieczny sposób.

Po zainstalowaniu nowej maszyny CNC w hali produkcyjnej SerwoTech została ona sprawdzona pod względem dokładności z wykorzystaniem granitowych wzorców konta marki PLANOLITH. Wszystkie parametry maszyny mieszczą się w specyfikacji producenta. Instalacja i montaż maszyny CNC na przygotowanym wcześniej fundamencie w naszej hali produkcyjnej w Rzeszowie trwał 5 dni roboczych i była wykonana przez specjalistyczny serwis CNC. Z uwagi na rozmiary maszyny i jej wagę oraz punkty zamocowania w transporcie jej rozładunek wymagał użycia dźwigu wraz ze specjalistycznym oprzyrządowaniem. Następnie maszyna na hali została przetransportowana z wykorzystaniem rolek transportowych.