Korpus nierdzewny zaworu hydraulicznego

Korpus nierdzewny zaworu hydraulicznego jest używany w systemach transportu agresywnych cieczy. Został wykonany ze stali nierdzewnej 316L (kwasoodpornej). Produkcja zaworu hydraulicznego rozpoczęła się od pocięcia materiału – pręta o średnicy fi 50 mm na zautomatyzowanej pile tnącej. Następnie robot typu gantry loader zamontował półfabrykat do wrzeciona obrabiarki – centrum obróbczego wieloosiowego – maszyny typu MTM.

Produkcja seryjna zaworu hydraulicznego

Kluczowym parametrem detalu była chropowatość powierzchni wewnętrznych. Aby zachować odpowiednią żywotność uszczelnień powierzchnie wewnętrzne zostały wykonane w wysokiej klasie.

Procesy produkcji korpusu zaworu hydraulicznego:

– ciecie na pile
– załadunek automatyczny robotem
– toczenie CNC
– wiercenie
– precyzyjne roztaczanie otworu o średnicy 36mm tolerancja H7

Zawór do cieczy agresywnych

korpus nierdzewny zaworu hydraulicznego

 

Po wykonaniu wewnętrznych powierzchni w zaworze hydraulicznym wykonano gniazda przyłączeniowe na powierzchni zewnętrznej o przelocie przepływy fi 16 mm. W kolejnej operacji wrzeciono przechwytujące pobrało detal – przejęło detal w celu obrobienia jego drugiej strony, które jest identyczna jak pierwsza. Wykonano nie niej identyczne operacje. Ostatnim etapem jest zdjęcie detalu gotowego przez robota odbiorczego gantry loader i odłożenie go na pole odkładcze.

Zawór hydrauliczny został wykonany wg dokumentacji powierzonej przez klienta. Produkt ten jest przeznaczony na rynek zachodni – Niemcy / Szwajcaria/ Austria do zastosowania w przemyśle chemicznym i olejowym, petrochemicznym oraz spożywczym. Produkcja elementu metalowego odbywała się w seriach po 1500 sztuk. Łączna produkcja wynosiła natomiast 15 tys sztuk. Detal wymagał precyzyjnej kontroli jakości, która została przeprowadzona w laboratorium firmy Serwotech. Klient wymagał raportu chropowatości powierzchni wewnętrznych.

Jeżeli poszukujesz dobrego wykonawcy CNC do masowej produkcji detali zapraszamy do KONTAKTU. Nasza firma CNC z Rzeszowa zajmuje się masową produkcją elementów, części, detali z metali oraz z tworzyw sztucznych wg dokumentacji powierzonej przez klientów lub zaprojektowanych przez naszych inżynierów z materiałów klienta lub będących własnością firmy Serwotech CNC.

Produkcja seryjna detali z metalu