Obróbka skrawaniem metali

Nasza firma specjalizuje się w obróbce skrawaniem stali, która zalicza się do najczęściej wykorzystywanych procesów związanych ze zmianą kształtu, właściwości fizycznych, chemicznych oraz wymiarów.

Na czym polega obróbka skrawaniem stali?

Obróbka skrawaniem nazywana jest potocznie obróbką ubytkową, która polega na usunięciu nadmiaru materiału w celu zmiany jego rozmiaru lub kształtu. Jest to najczęściej wykorzystywana metoda przekształcania surowego materiału w element o określonych wymiarach i formie. Przebieg procesu obróbki uzależniony jest od wielu czynników, do najważniejszych można zaliczyć:
• rodzaj materiału, z który zostaje poddany obróbce,
• wielkość obrabianych elementów,
• stopień obróbki itd.
Dokładne określenie tych cech pozwala na dobranie odpowiedniego sposobu obróbki.

Rodzaje obróbki skrawaniem

Obróbka skrawaniem dzieli się ze względu na zastosowane narzędzia na obróbkę wiórową oraz ścierną. Różnica między nimi polega na wykorzystanych narzędziach, które posiadają określoną geometrię oraz liczbie ostrzy. Do najczęściej wykorzystywanych sposobów obróbki skrawaniem można zaliczyć toczenie, frezowanie, wiercenie, gwintowanie, szlifowanie.

Obróbka wiórowa jest to metoda, która wykorzystuje narzędzia z geometrycznymi ostrzami. W trakcie procesu obróbki powstają wióra o określonym kształcie, który zależy od rodzaju materiału i jego właściwości.
Obróbka ścierna ma na celu nadanie materiałowi gładkiego kształtu, która odbywa się przy użyciu specjalnych narzędzi. Obróbka ścierna charakteryzuje się najmniejszą głębokością skrawania.

Obróbka skrawaniem stali jest obecnie bardzo powszechna i znajduje zastosowanie w wielu różnych gałęziach. Technologia CNC jest często wybierana do precyzyjnego wykonania różnych detali. Nasz firma świadczy usługi z zakresu obróbki skrawaniem stali.

Obróbka skrawaniem stali Rzeszów