Pierścień aluminiowy do okrętu

Flansza dociskowa do uszczelki

Jedną z ostatnich realizacji Serwotech było wykonanie wielkogabarytowych pierścieni aluminiowych do okrętów dla przemysłu stoczniowego. Zamówienie obejmowało wykonanie detali o wysokiej precyzji wykonania – 200 pierścieni/ kołnierzy z aluminium.

W celu wykonania pierścieni aluminiowych wycięliśmy waterjet-em półfabrykaty do wykonania pierścieni z arkusza płyty aluminiowej. W celu wykonania pierścienia o tak dużych gabarytach (średnica zewnętrzna ponad fi 800mm) wykonano specjalne oprzyrządowanie do centrum obróbczego – płytę montażową (zabierakową). Waga wykonanego oprzyrządowania przekroczyła 270kg i była autorskim projektem Serwotech – naszej firmy.

Kołnierz aluminiowy do okrętu

pierścień aluminiowy do okrętuObróbkę detalu wykonaliśmy na maszynie CNC – wieloosiowym centrum obróbczym Nakamura. Wykonanie detalu wymagało wielu zamocowań oraz specjalnej strategii obróbki w celu zminimalizowania odkształceń wynikających z naprężeń występujących w materiale.

Klient wymagał 100% kontroli wymiarowej wykonanych detali. Każda sztuka pierścienia miała indywidualny raport pomiarowy wykonany przy pomocy przyrządów pomiarowych w laboratorium pomiarowym SerwoTech. Przed uruchomieniem partii produkcyjnej wykonano próbne sztuki – prototypy pierścienia w celu weryfikacji i akceptacji przez zamawiającego. Proces projektowania oprzyrządowania oraz technologii obróbczej detali łącznie z wykonaniem prototypów trwał nieco ponad tydzień.

Pierścień – flansza uszczelniająca

 

Po finalnej kontroli jakości detale są indywidualnie pakowane oraz wysyłane do klienta na paletach typu JUMBO – nadgabarytowych / niestandardowych/ powiększanych. Detal był produkowany zgodnie z dokumentacją projektową przekazaną przez klienta z materiału Serwotech.

Produkcja pierścieni wielkogabarytowych – Serwotech Rzeszów