Pogłębiacz stożkowy

Narzędzie fazujące otwór z prowadzeniem

Pogłębiacz stożkowy

Pogłębiacz stożkowy służy do fazowania poszyć laminowanych z włókien szklanych i węglowych w branży:

– lotniczej,
–  stoczniowej,
– samochodowej,
– oraz wszędzie gdzie wykorzystywane są laminaty wykorzystujące włókna szklane i węglowe.

Fazowniki wyposażone są w trzpienie prowadzące, które służą do centrowania narzędzia w otworze. Ostrza wykonane są z węglików spiekanych lub polikrystalicznego diamentu (PCD). Fazownik wykonujemy z różnymi kątami wierzchołkowymi. Najczęściej stosowane to 120 oraz 90 stopni. Korpus narzędzia skrawającego został wykonany ze stali.

Proces wykonania fazownika, detalu z prętów okrągłych o średnicy 12 mm.

– wykonanie precyzyjnego otworu osiowego do mocowania trzpienia prowadzącego,
– w następnej kolejności wykonano gniazda pod płytki skrawające oraz kanały wiórowe,
– wykonano otwór poprzeczny gwintowany służący do mocowania trzpienia prowadzącego,
– przechwycono oraz obcięto detal i wykonano gwint oraz stożek centrujący do mocowania narzędzia w uchwycie,

Po wykonaniu korpusu został on poddany obróbce cieplnej – cieplno chemicznej. W kolejnym etapie zostały przylutowane płytki skrawające i narzędzie trafiło na ostrzalnię. Kolejny proces to proces ostrzenia narzędzia. Naostrzono płytki skrawające w celu nadania pożądanej geometrii ostrza. Narzędzie przeszło ścisła kontrolę jakości w której sprawdzono poprawność jego wykonania. Detal został wykonany w partiach po 5 tys sztuk. Po finalnym procesie ostrzenia detale są znakowane laserowo oraz indywidualnie pakowane do pojemników zabezpieczających przed uszkodzeniem ostrza.

Jeżeli szukasz sprawdzonej firmy CNC do wykonania detali w ilości powyżej 1000 sztuk z metalu, tworzyw sztucznych zapraszamy do KONTAKTU. Wykonujemy precyzyjne elementy, części, oprzyrządowanie dla klientów w całej Polsce oraz wielu państw UE na podstawie dokumentacji klientów lub przygotowanej przez naszych inżynierów. Detale wykonywane z materiałów klienta lub naszych.

Produkcja seryjna narzędzi fazujących