Pogłębiacz stożkowy

Narzędzie fazujące otwór z prowadzeniem

Pogłębiacz stożkowy

Pogłębiacz stożkowy służy do fazowania poszyć laminowanych z włókien szklanych i węglowych w branży:

– lotniczej,
–  stoczniowej,
– samochodowej,
– oraz wszędzie gdzie wykorzystywane są laminaty wykorzystujące włókna szklane i węglowe.

Fazowniki wyposażone są w trzpienie prowadzące, które służą do centrowania narzędzia w otworze. Ostrza wykonane są z węglików spiekanych lub polikrystalicznego diamentu (PCD). Fazownik wykonujemy z różnymi kątami wierzchołkowymi. Najczęściej stosowane to 120 oraz 90 stopni. Korpus narzędzia skrawającego został wykonany ze stali.

Proces wykonania fazownika, detalu z prętów okrągłych o średnicy 12 mm.

– wykonanie precyzyjnego otworu osiowego do mocowania trzpienia prowadzącego,
– w następnej kolejności wykonano gniazda pod płytki skrawające oraz kanały wiórowe,
– wykonano otwór poprzeczny gwintowany służący do mocowania trzpienia prowadzącego,
– przechwycono oraz obcięto detal i wykonano gwint oraz stożek centrujący do mocowania narzędzia w uchwycie,

Po wykonaniu korpusu został on poddany obróbce cieplnej – cieplno chemicznej. W kolejnym etapie zostały przylutowane płytki skrawające i narzędzie trafiło na ostrzalnię. Kolejny proces to proces ostrzenia narzędzia. Naostrzono płytki skrawające w celu nadania pożądanej geometrii ostrza. Narzędzie przeszło ścisła kontrolę jakości w której sprawdzono poprawność jego wykonania. Detal został wykonany w partiach po 5 tys sztuk. Po finalnym procesie ostrzenia detale są znakowane laserowo oraz indywidualnie pakowane do pojemników zabezpieczających przed uszkodzeniem ostrza.

Pogłębiacz  do fazowania poszyć laminowanych

Jeżeli szukasz sprawdzonej firmy CNC do wykonania detali w ilości powyżej 1000 sztuk z metalu, tworzyw sztucznych zapraszamy do KONTAKTU. Wykonujemy precyzyjne elementy, części, oprzyrządowanie dla klientów w całej Polsce oraz wielu państw UE na podstawie dokumentacji klientów lub przygotowanej przez naszych inżynierów. Detale wykonywane z materiałów klienta lub naszych.

Produkcja seryjna narzędzi fazujących