Produkcja szybkozłączy hydraulicznych

Nasza firma zajmuje się seryjną produkcją elementów i detali z metalu w tym: złączy do węży hydraulicznych, końcówek do zakuwania węży do hydrauliki siłowej w tym do cięższych zastosowań na przykład do pracy do 300 atmosfer. Są to najczęściej złącza przystosowane do pracy w ciężkich warunkach dlatego posiadają specjalistyczną powłokę cynk / nikiel (powłokę motoryzacyjną o wysokiej odporności na korozję wytrzymującą powyżej 1000h w komorze solnej).

Szybkozłączki do węży hydraulicznych

Detal powyżej został wyprodukowany ze stali automatowej z pręta sześciokątnego o wymiarze 22mm. Pręty o długości 3 metry są ładowane do automatycznego magazynu automatu tokarskiego CNC marki TRAUB. Magazyn ładuje pręt do wrzeciona obrabiarki gdzie rozpoczyna się proces obróbczy. Na początku nóż tokarski planuje czoło pręta oraz toczy CNC kształt zapobiegający zsunięciu węża hydraulicznego. W następnej kolejności wiercony jest otwór osiowy umożliwiający przepływ medium.

Jednocześnie podczas tych pierwszych operacji wykonywane jest podtoczenie pod gwint narzędziem specjalnym a także operacja walcowania gwintu. Takie rozwiązanie umożliwia wydajną seryjną obróbkę CNC i zachowanie wysokiej powtarzalności wykonywanych złączek. Dzięki zastosowaniu walcowania gwintu możliwe jest produkowanie większej ilości detali bez potrzeby wymiany narzędzi. Wykonujemy około 100’000 gwintów jednym kompletem specjalistycznego oprzyrządowania.  W ostatnim etapie złączka jest obcinana i przez taśmociąg odbiorczy trafia do przygotowanego pojemnika. Nasza firma produkuje około 0,5 mln sztuk tego detalu rocznie.

szybkozłączki hydrauliczne

Złącza do węży hydraulicznych

Złączki hydrauliczne nadają się praktycznie do zakuwania większości przewodów i węży 1, 2, 3, 4 oplotowych. Wykonujemy je najczęściej dla producentów gaśnic, koparek, maszyn budowlanych i rolniczych, agregatów hydraulicznych, producentów maszyn do kopalni. Produkujemy wszystkie rodzaje złączek na podstawie powierzonej dokumentacji technicznej. Na życzenie naszych klientów dokonujemy zmian na etapie projektowania i wdrażania detalu w celu usprawnienia produktu końcowego oraz optymalizacji kosztów wytworzenia.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszą firmą zapraszamy do KONTAKTU. Zajmujemy się precyzyjną obróbką CNC, seryjną produkcją detali, elementów i części z metalu i tworzyw sztucznych na zlecenie klientów z całej Polski oraz państw UE. Wszystkie projekty realizujemy w oparciu o dokumentację techniczną klientów lub wykonaną przez naszych inżynierów Serwotech Rzeszów.

Serwotech CNC – Złączki do hydrauliki siłowej