Sworzeń łączący do maszyny tnącej

Produkcja seryjna sworzni

Proces produkcji elementu stalowego

Sworzeń łączący cięgło siłownika z korpusem do maszyny tnącej. Sworzeń został wykonany ze stali narzędziowej Toolox 44 (ulepszonej cieplnie). Stal ta pomimo wysokiej twardości łączy możliwość bardzo dobrej obróbki mechanicznej ze stabilnością wymiarową podczas obróbki. Twardość tej stali w chwili obróbki wynosiła 44 HRC. Detal – część wykonana została z pręta łuszczonego w 250 egzemplarzach. Produkcja sworznia była realizowana na podstawie projektu wykonanego dla klienta przez inżynierów firmy Serwotech.

sworzeń łączący do maszyny tnącej

 

Toczenie i Rowkowanie CNC

Detal – sworzeń łączący cięgło siłownika z korpusem do maszyny tnącej został wytoczony z pręta łuszczonego. Do tego celu zastosowaliśmy tokarkę CNC z opcją frezowania. Dzięki zastosowaniu maszyny CNC z wrzecionem przechwytującym / przeciwwrzecionem możliwe jest zachowanie wąskich tolerancji współosiowości części walcowych sworzni z gwintem.

Wymiary sworznia:
Sworzeń o średnicy 12h6 / 25 o długości 40mm zawiera podcięcie pod pierścień Segera.

Na powierzchni walcowej stożka sworznia wykonano rowkowanie CNC pod pierścień zabezpieczający Segera (osadczy sprężynujący) w celu umożliwienia jego łatwego i bezpiecznego montażu. Ma to zapewnić prawidłowe osadzenie i zablokowanie pozycji łożyska na sworzniu.

Usługi Toczenia CNC Rzeszów