Szlifowanie płaszczyzn​ CNC

Czym jest Szlifowanie Płaszczyzn CNC ?

Firma Serwotech oferuje usługi CNC w tym precyzyjne szlifowanie płaszczyzn CNC blach, stali, aluminium, brązu oraz tworzyw sztucznych.

Szlifowanie jest to rodzaj obróbki mechanicznej wykańczającej detal, realizowana jest przez obróbkę ścierną, w której narzędzie skrawające wykonuje ruch roboczy obrotowy lub posuwny, prostoliniowy.  Szlifowanie można wykonywać na otworach, wałkach i płaszczyznach.

Zobacz, co oferujemy w ramach usług CNC

Celem szlifowania jest zabezpieczenie oraz nadanie obrabianej powierzchni gładkości.  W trakcie procesu szlifowania wydziela się duża ilość ciepła, która ma wpływ na właściwości fizyczne materiału szlifowanego. Ten rodzaj obróbki wymaga ogromnej precyzji i jest wykorzystywany przy materiałach o różnych właściwościach mechanicznych oraz fizycznych takich jak stale hartowane, węgliki spiekane itp.
Szlifowanie pomaga uzyskać bardzo dużą dokładność wymiarową detalu oraz niską chropowatość powierzchni obrabianego elementu.

Duży wpływ na skuteczność szlifowania ma odpowiednie zamocowanie.

GWARANCJA JAKOŚCI

Szlifowanie można podzielić ze względu na

1. Kształt obrabianej powierzchni: obrotowe i nie obrotowe
2. Mocowanie przedmiotu obrabianego: kłowe i bezkłowe
3. Położenie ściernicy względem przedmiotu: przelotowe i nieprzelotowe

Szlifowanie stosuje się przede wszystkim do wykańczania tych elementów, które są najbardziej narażone na eksploatację i duże zużycie. Dzięki szlifowaniu elementy stają się bardziej odporne na zużycie ścierne, obciążenia cieplne oraz korozję a także poprawia szczelność elementów, co jest istotne dla wytrzymałości całego komponentu.

Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu

 

Firma Serwotech oferuje Szlifowanie CNC

– rur,

– gwintów,

– wałków,

-płaszczyzn,

– aluminium,

– otworów,

-metalu,