Szybkozłącze do robotów przemysłowych

Szybkozłącze do wymiany chwytaków w robotach

Szybkozłącze wymiany chwytaków w robotach przemysłowych, element złącza do szybkiej wymiany chwytaka w robocie przemysłowych. Wykonany ze stali narzędziowej – ulepszonej cieplnie umożliwia precyzyjną wymianę chwytaków w robotach przemysłowych. Cześć umożliwia zwiększenie zastosowania elastyczności robotów przemysłowych w procesie produkcyjnym. Dzięki zastosowaniu złącza do szybkiej wymiany robot może automatycznie wymienić chwytak do wykonywania innych zadań. Element ma zastosowanie do robotów w wszelkich marek w tym:
– fanuc
– yaskawa
– kuka
– abb
– kawasaki
– mitsubishi

Złącza maja zastosowanie na liniach produkcyjnych przy produkcji wysoko seryjnej w pełni zautomatyzowanej w branżach :
– motoryzacyjnej, medycznej, napojów, spożywczej, meblowej, zbrojeniowej, lotniczej, ma zastosowanie również przy do paletyzacji wyrobów.

Produkcja seryjna szybkozłączy

Oprzyrządowanie do robotów przemysłowych

Detal wykonano z prętów okrągłych o średnicy 85 mm. W pierwszej kolejności pręt został pocięty na zautomatyzowanej pile taśmowej Casto. Następnie połfabrykat został umocowany w magazynie zautomatyzowanym półwyrobu tokarki CNC marki Mazak. Robot podający pobrał detal i zamocował go w uchwycie obrabiarki.

W pierwszym zamocowaniu wykonany został zewnętrzny gabaryt, czoło, wiercenia precyzyjnych otworów oraz pasowany otwór centralny. Następnie maszyna przechwyciła detal i w drugiej operacji wykonano tylną cześć detalu łącznie z półkolistymi podfrezowaniami. Zewnętrzny gabaryt – średnica zewnętrzna wynosi 80mm. Produkt został wykonany w ilości 800szt na indywidualne zlecenie klienta.

Serwotech – Seryjna Produkcja szybkozłączek