Szybkozłączka wysokiego ciśnienia

Szybkozłączka hydrauliczna o bardzo wysokiej precyzji wykonania do wysokich ciśnień. Została wykonana zestali nierdzewnej chromowo-molibdenowej.

Produkcja masowa szybkozłączy

Proces produkcyjny odbywał się na wieloosiowym centrum tokarsko-frezarskim CNC Nakamura z wrzecionem przechwytującym. Maszyna CNC wyposażona jest w robot załadowczo-wyładowczy (tzw. Gantry Loader) co automatyzuje i usprawnia cały proces produkcji seryjnej tego komponentu.

W procesie produkcyjnym wykorzystano narzędzia specjalne oraz operację fazowania numerycznego otworów.

W operacji toczenia CNC wykonano gabaryt zewnętrzny oraz wewnętrzny. Wytoczono rowki pod uszczelnienia oraz wykończono powierzchnie uszczelniające. Za pomocą narzędzi napędzanych oraz głowicy frezarskiej wyfrezowano numerycznie otwory i rowki wzdłużne. Następnie w procesie numerycznego fazowania usunięto resztki materiału z krawędzi otworów – tzw. grat.

Szybkozłączka do maszyn przemysłowych

szybkozłączka wysokiego ciśnienia

Robot typu gantry odbierał gotową sztukę i zakładał kolejny półfabrykat – odcinek pręta do maszyny.

Parametry szybkozłączki:
– współosiowość stożków 0,02 mm,
– tolerancje wykonania średnic zewnętrznych i wewnętrznych w 7 klasie,
– brak rys i dobra klasa chropowatości na powierzchni uszczelniającej.

Złączka dedykowana jest do maszyn przemysłowych w przemyśle ciężkim oraz sprzętu budowlanego.
Wielkość partii produkcyjnej wynosiła 12 tys sztuk.

Detal został wyprodukowany na podstawie dokumentacji powierzonej przez klienta. Produkcja szybkozłączy została wykonana z materiału własnego.

Produkcja seryjna szybkozłączy

Jeżeli jesteś zainteresowany produkcją seryjną detali na maszynach CNC zapraszamy do KONTAKTU. Napisz do nas lub zadzwoń. Przekaż nam istotne informacje a my przedstawimy rzetelną wycenę produktu i termin wykonania całej partii. Zajmujemy się produkcją seryjną elementów, detali, części do maszyn przemysłowych z metalu oraz tworzyw sztucznych dla klientów indywidualnych, firm z różnych branż w Polsce oraz UE. Wszystkie części produkujemy w oparciu o dokumentację techniczną przekazaną przez klientów lub opracowaną przez naszych inżynierów Serwotech.

Serwotech – Usługi CNC Rzeszów