Tulejka łożyskująca do turbosprężarki

Produkcja seryjna tulejek do turbosprężarek

Tulejki do turbosprężarek samochodowych

 

Tulejka łożyskująca do turbosprężarki wykonana ze specjalnej żarowytrzymałej stali nierdzewnej z pręta ciągnionego. W procesie produkcyjnym wykorzystano bardzo precyzyjny automat wzdłużny CNC produkcji japońskiej. W pierwszej kolejności wytoczono gabaryt zewnętrzny przy czym powierzchnia walcowa detalu posiada ściśle określoną chropowatość powierzchni w celu prawidłowego osadzenia tulejki w korpusie turbosprężarki.

Po przechwycie za cześć walcową i odcięciu detalu wywiercono a następnie wytoczono numerycznie otwór o średnicy 10,15 mm. Otwór posiada bardzo gładką powierzchnię o wysokiej klasie wykończenia standardowo uzyskiwaną z wykorzystaniem dodatkowego procesu technologicznego – szlifowania.

tuleja łożyskująca do turbosprężarki

Precyzyjne szlifowanie CNC

Wielkość partii produkcyjnej wynosi 520 tyś rocznie. Wytworzony detal – tuleja łożyskująca do turbosprężarki przeznaczony jest do przemysłu automotive. Wymagał on od wykonawcy spełnienia szeregu wymagań – norm jakościowych i dokumentacyjnych m.in dokumentacja zatwierdzeniowa PPAP. Klient wymagał statystycznej kontroli procesu produkcji – cecha krytyczna – średnica otworu. Dla tej krytycznej cechy obliczano współczynnik CPK. Detal wykonywany był w oparciu o dokumentację powierzoną klienta.

Jeżeli poszukujesz rzetelnego wykonawcy CNC zapraszamy do KONTAKTU. Zajmujemy się precyzyjną obróbką metali i tworzyw sztucznych na masową skalę. Wykonujemy elementy, detale i części w przemyśle dla klientów indywidualnych oraz dla firm z Polski i UE.

Szlifowanie CNC detali – SerwoTech Rzeszów