Wykonanie szybkowymiennej palety do stanowiska obróbki frezarskiej CNC

projekt i wykonanie szybko wymiennej palety do zrobotyzowanego stanowiska obróbki frezarskiej CNC

ZDJĘCIE PAWEŁLLLLLLLLLLL

Na potrzeby wielkoseryjnej produkcji dla jednego z naszych klientów zaprojektowaliśmy – nasz dział inżynierów zaprojektował przyrząd do mocowania 3 detali równocześnie z możliwością automatycznej wymiany przyrządu przez robota.

Paleta tego typu ma zastosowanie na zrobotyzowanych celach produkcyjnych dla zapewnienie ciągłości produkcji i obróbki detali. Wdrożenie palety pozwoliło na zmniejszenie ilości zamocowań detalu z 2 do 1 oraz skrócenie czasu produkcji o połowę. Dzięki temu byliśmy w stanie utrzymać konkurencyjną cenę detalu przy wzrastających kosztach produkcji.

Paleta – przyrząd została zaprojektowana do współpracy ze zrobotyzowanym magazynem palet zamontowanym do maszyny CNC Fanuc Robodril 5 osiowej. Cela produkcyjna – magazyn palet wyposażony jest w robota marki Fanuc M-10iA ????????? oraz stanowisko do montażu i demontażu detali z palety.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem podobnego stanowiska zrobotyzowanego / zautomatyzowanego / zmieniacza palet do swojej maszyny CNC zapraszamy do KONTAKTU. Nasz zespół inżynierów opracuje koncepcję wykonania mocowania detalu/ detali do palety oraz przygotuje wstępny zarys automatyzacji celi produkcyjnej. Głównymi odbiorcami naszego działu projektowego są firmy produkcyjne z Polski zajmujące się produkcją seryjną.

Współpracujemy głównie z obrabiarkami na sterowaniu firmy Fanuc. System palety dedykowany jest głównie do frezarek CNC  3/ 4 i 5 OSIOWYCH. Powtarzalność mocowania palety jest poniżej 5 mikronów. Dzięki temu system ten może być stosowany również do operacji szlifierskich. System posiada zabezpieczenia przed nieprawidłowym montażem palety na maszynie (wykrywa nawet najmniejsze niedokładności montażu lub zabrudzenie powierzchni montażowych przyrządu i powiadamia o tym operatora CNC.

Cele możemy wyposażyć w magazyn palet. Ilość palet jest uzależniona od ich wielkości oraz rozmiaru celi i jest dopierana na potrzeby konkretnej aplikacji. Zastosowanie magazynu zwiększa autonomie procesu produkcyjnego i rzadsza ingerencje operatora. Wydłuża czas pomiędzy ingerencją operatora w proces produkcyjny. Dzięki wprowadzeniu tego typu automatyzacji jesteśmy w stanie obsłużyć jednym pracownikiem – operatorem CNC – obsłużyć kilka zautomatyzowanych celi.

linkowanie – do – celi produkcyjnej – link z filimiu z chwytakami – – chlopoak izorbie filimik