Zawór mieszający 3 drogowy 1,5 cala

Zawór mieszający 3-drogowy 1/5 cala
do systemów podłogowych – do regulacji temperatury w obiegu grzewczym / do regulacji podłogówki/ z mosiądzu

Dla jednego z naszych klientów z Francji z branży techniki grzewczej wykonujemy części do systemów ogrzewania podłogowego i płaszczyznowego. Kontrakt obejmuje wykonanie 300 tys sztuk korpusów mosiężnych zaworów 3 drożnych. Klient w zamówieniu dodatkowo wymaga zastosowania powłoki niklowej, która poprawia właściwości antykorozyjne zaworu.

Wykonanie detalu miało być realizowane z dokumentacji technicznej klienta oraz z materiału powierzonego w postaci odkuwek. Materiał został dostarczony do naszej firmy w paleto pojemnikach. Na potrzeby produkcji seryjnej detalu zostały zaprojektowane i wykonane oprzyrządowanie do kolumn montażowych, w które wyposażone jest poziome centrum paletowe Makino a61nx na którym jest realizowana produkcja seryjne tego detalu.

System montażowy pozwala na zamocowanie 8 detali na jednej palecie. Umożliwia to znaczne skrócenie czasu produkcji dla pojedynczego detali !!! Maszyna CNC Makino a61 nx posiada zmieniacz palety. Umożliwia to jednoczesną obróbkę detali w komorze roboczej maszyny CNC oraz przemocowanie półfabrykatów przez operatora na 2 palecie. Finalnie dzięki takiemu rozwiązaniu przestój produkcyjny trwa 6 sekund i to jest czas wymiany palety. Poza tym czasem maszyna pracuje non stop.

Zawór mieszający do ogrzewania podłogowego

Maszyna CNC Makino posiada ponadto zautomatyzowany magazyn typu Matrix na 133 narzędzia co umożliwia zastosowanie siostrzanych narzędzi bliźniaczych (narzędzi sisters tools).  Maszyna po wykryciu zużycia narzędzia automatycznie wymienia narzędzie na zapasowe informując operatora o konieczności wymiany narzędzia zużytego. Nie powoduje to dodatkowych przestojów na wymianę narzędzia. Może to nastąpić w trakcie pracy maszyny nie zakłócając czasu i procesu produkcji. Dodatkowo po każdej operacji maszyna automatycznie sprawdza obecność narzędzia. Dzieje się to przed odłożeniem narzędzia do magazynu. Nie wpływa to na czas produkcji. Zabezpiecza to detal i maszynę przed potencjalną kolizją w przypadku złamania narzędzia.

Jest to dodatkowa opcja, która występuje równocześnie z wbudowanym w maszynę CNC monitorem obciążenia narzędzia. Dzięki tym zaawansowanym technologiom w które wyposażona jest maszyna CNC Moakino jesteśmy w stanie ograniczyć koszt jednostkowy wytworzenia detalu przy zachowaniu wysokiej jakości wyrobu. Maszyna na której są wykonywane detale posiada pełną stabilizacje temperaturowa oraz liniały pomiarowe we wszystkich osiach co zapewnia nam bardzo wysoką powtarzalności i stabilność procesu produkcji.

Montaż odkuwek na kolumnie umożliwia obróbkę detalu z 3 stron w jednym zamocowaniu. W trakcie tej obróbki maszyna wykonuje wnętrze korpusu zaworu wykorzystując narzędzia specjalne oraz frezuje gwinty przyłączeniowe. Szczególnie dokładnie wykonane są powierzchnie uszczelniające zaworu. Do ich wykonania stosujemy narzędzia diamentowe PKD. W następnej kolejności maszyna wymienia paletę i rozpoczyna proces od nowa dla nowych detali. W międzyczasie operator CNC demontuje obrobione sztuki – korpusy. Sprawdza je wymiarowo, kontroluje wymiary krytyczne i montuje przygotówki na przyrządzie montażowym.

Zawór z mosiądzu do regulacji podłogówki

Obrobione detale trafiają do specjalnych pojemników typu KLT z wykonanymi separatorami zabezpieczającymi przed obiciem w transporcie. Następnie sztuki trafiają do podwykonawcy w celu wykonania powłoki niklowej. Zabezpieczone antykorozyjnie detale wracają na kontrole ostateczną do naszej firmy i po kontroli ostatecznej trafiają na magazyn wyrobów gotowych. Czekaja na odbiór przez klienta.

Klient zapewania sobie własny transport !!!! —————-ZDJĘCIA PÓwstana póxniej lub z netaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!