Wykonanie zderzaka kolejowego do wagonu

Zderzak kolejowy do wagonów towarowych

Detal wykonywany został z odkuwki stalowej wykonywanej w niemieckiej kuźni przez Turka w Niemczech :). Został dostarczony do naszej firmy w koszach siatkowych, a po przyjęciu na magazyn półfabrykaty były docinane na pile taśmowej na odpowiednią długość 430mm.

Wymiary zderzaka kolejowego:

– waga odkuwki przed obróbką 100kg,

– waga 62 kg po obróbce,

– wielkość kołnierza 450 x 340 mm

Zamówienie produkcyjne miało być wykonywane w seriach w ilości 150szt miesięcznie.

Nasze prace rozpoczęliśmy od usunięcia nadmiaru materiału – wypływki z matrycy. Zamówienie polegało na wykonaniu z odkuwki – powierzonego materiału kompletnego zewnętrznego elementu zderzaka do wagonu. Do produkcji zderzaka kolejowego wykorzystaliśmy maszynę CNC Nakamura Tome STW 40 z naszego parku maszyn. Na potrzeby produkcji detalu z metalu zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy specjalne oprzyrządowanie mocujące do obrabiarki CNC.

Do jego pomiaru wykonaliśmy specjalne oprzyrządowanie. Detal miał 100% kontrolę wymiarów na cechach krytycznych. Po przeprowadzonej kontroli gotowe części były układane na paletach i przygotowywane do transportu po odpowiednim zabezpieczeniu. Do transportu produkty były spięte taśmami i bandowane do palety.

Detal posiadał kilka szczegółów, które stanowiły duże wyzwanie technologiczne ale dzięki naszemu działowi inżynierów przezwyciężyliśmy wyzwania produkcyjne dzięki naszym inżynierom i działowi projektowemu.

Produkcja seryjna części metalowych

Jeżeli jesteś zainteresowany produkcja seryjną detal metalowych lub obróbką masową tworzyw sztucznych zapraszamy do KONTAKTU.

SerwoTech Rzeszów