Nakrętka zaworu gaśnicy

Nakrętka trzymająca zawór gaśnicy

Detal wykonywany jest na w pełni zautomatyzowanej/ zrobotyzowanej celi produkcyjnej. Jest produkowany z wytłaczanej rury – profilu kształtowego z aluminium. Materiał z którego jest wykonywana produkcja nakrętki zaworu gaśnicy przyjeżdża do nas na specjalnych paletach w 3 metrowych odcinkach. Specjalnie zaprojektowana przez nas linia technologiczna umożliwia bardzo wydajną produkcję nakrętki zaworu gaśnicy.

Czas produkcji 1 detalu wynosi 12 sekund. Dzięki temu jesteśmy w stanie produkować około 130 tyś. sztuk miesięcznie gotowych wyrobów. Wszystkie etapy produkcji detalu – nakrętki są w pełni zautomatyzowane i nie wymagają udziału operatora CNC. Operator ładuje rury do magazynu rur skąd automatyczna piła i specjalnie zaprojektowany podajnik podaje materiał do cięcia. Tak przygotowane odcinki materiału wędrują taśmociągami i zestawem chwytaków do kolejnych maszyn gdzie powstaje grometria detalu. Po obróbce mechanicznej – ubytkowej – skrawaniem detale trafiają do zbiorczego pojemnika gdzie są liczone przez system automatycznie i po osiągnięciu zadanej liczby sztuk są wsypywane do maszyny do obróbki powierzchniowej masowej.

Aluminiowa nakrętka do gaśnicy

Nakrętka po obróbce mechanicznej/ po obróbce wibrościernej / po malowaniu KTL

nakrętka aluminiowa zaworu gaśnicynakrętka trzymająca zawór gaśnicy

Detale w bębnie gratującym są obrabiane przez ściśle określony czas a następnie w sposób zautomatyzowany są rozładowywane i trafiają na przenośnik taśmowy z którego robot przemysłowy Fanuc pobiera je do pomiaru, a po pozytywnej weryfikacji cech geometrycznych detal jest układany w standardowym pojemniku motoryzacyjnym KLT.

Układanie nakrętek z wykorzystaniem robota przemysłowego Fanuc w pojemnikach KLT

 

Na tym etapie operator CNC układa zapełnione skrzynki z detalami na palecie. Po zapełnieniu palety detale są transportowane na magazyn półwyrobów gdzie trafiają do malowania KLT. Pomalowane detale po ostatecznej kontroli są pakowane w specjalne w tym celu zaprojektowane pojemniki dzięki czemu w bezpieczny sposób trafiają do naszego klienta.

SerwoTech – Usługi CNC Rzeszów