Korpus mieszający z inconel

Inconel to materiał bardzo trudny w obróbce – miękki, ciągliwy, trudnowycieralny z kategorii materiałów lotniczych. Specjalny stop nierdzewny odporny na wysokie temperatury, odporny na korozję w środowisku kwaśnym oraz alkalicznym. Wybierany do środowisk o silnym działaniu korozyjny. Jest odporny na korozję wżerową i szczelinowa. Posiada niezwykle właściwości żarowytrzymałe ponieważ temperatura jego topnienia wynosi powyżej 2400 st C.

Wykonanie mieszalnika do przemysłu chemicznego

zastosowanie – przetwórstwo chemiczne, produkcja masy celulozowej, przetwórstwo odpadów, przemysł naftowy i gaz ziemny.

Zamówienie było realizowane dla klienta z Francji i dotyczyło produkcji seryjnej 50 kompletów detali. Był to korpus mieszający / mieszalnik wykorzystywany do przemysłu chemicznego. Korpus wykonany został ze stopu niklu i inconel c-276,2.4819 – nazwa hestelloy c276

Dokumentacja projektowa korpusu została przesłana mailem przez klienta. Po akceptacji wyceny i przesłaniu zamówienia przystąpiliśmy do produkcji detali. Do wykonania części zamówiliśmy płytę o wymiarach 1200 x 200 mm grubą (długość i szerokość o grubości 20mm). Płytę przekazaliśmy do wycięcia półfabrykatów za pomocą waterJeta. Płytę sformatowaliśmy przy pomocy woterJeta – ciecia wodą.

Produkcja części z inconel hestelloy c276

Takie rozwiązanie nie wprowadza niepotrzebnych naprężeń termicznych do materiałów w przeciwieństwie do cięcia laserowego i plazmowego. Po wycięciu półfabrykatów z płyty uzyskaliśmy 120 przygotówek! Przygotówki w dalszej kolejności trafiły na poziome centrum obróbcze Makino a61nx.

Na maszynie CNC Makino zostały wykonane 2 operacje:
– w pierwszym zamocowaniu splanowano powierzchnię czołową oraz wykonano wiercenia na 2 bocznych powierzchniach detalu, oraz obrobiono powierzchnie boczne kostki.
– w drugim zamocowaniu wykonano otwory z 3 strony kostki oraz nagwintowano calowe przyłącza.

W dalszej kolejności detal trafił do kontroli jakości w celu weryfikacji poprawności oraz jakości wykonania. Kontrola jakości detali została przeprowadzona na maszynie CMM oraz na maszynie optycznej Keynce LM-X100TL.

Po zatwierdzeniu pierwszej sztuki przez kontrolę jakości detal został zwolniony do produkcji! Co 5 detal był mierzony w 100%! Detale zostały umyte w myjce ultradźwiękowej oraz wysuszone i spakowane do hermetycznych pojemników. Trafiły do kartonowych pudełek, które ułożono na palecie i zabezpieczono do transportu do klienta!

ZDJECIE ZA MIESIAC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c.d.n. produkcja z materiłąu serwotech !!!!